Teljes ár79,00 lei
/
Adóval növelt ár.
🏪 Bolti átvétellel
75,05 lei
INGYEN átvétel · Sportului 4
−5% a pénztárnál:
📦 Csomagautomata: 16 lei · 🚚 Házhoz futár: 22 lei
150 lei felett INGYEN automata · 200 lei felett INGYEN futár
150 lei felett INGYEN automata · 200 lei felett INGYEN futár
📦
Beszállítói raktár· 4-7 munkanap
Szállítási információ
Szállítási idő
4-7 munkanap
Feladás
Partner raktárából · 4-7 munkanap
Személyes átvétel
Elérhető 3-5 munkanapon belül (1-2 nappal a szállítás előtt)
Könyv adatok
- Szerző
- Télessy Petra
- Kiadó
- Kalliope Kiadó
- Megjelenés éve
- 2026
- Oldalszám
- 24
- Kötés
- kemény kötés
- Nyelv
- Magyar
- ISBN
- 9786155378553
Leírás
Boti ötéves, imád hintázni, focizni, és van egy vagány hátizsákja, tele különleges apróságokkal. Mert habár Boti éppen olyan, mint a többi kisfiú, két varázslatos segítőre van szüksége: Inzulinmanóra és Szenzimanóra.
Ez a mese játékosan mutatja be, milyen az élet az egyes típusú cukorbetegséggel. Tévhiteket oszlat el, kapaszkodót nyújt, és él a gyermekek fogékony és nyitott természetével: úgy mutat be kisebb különbözőségeket, hogy azok belesimulnak a mindennapi élet szövetébe. Tartsatok Botival, barátaival és a manókkal Télessy Petra legújabb meséjében!
"Szívügyem, hogy az emberek annak láthassák a diabéteszt, aminek én: apró sajátosságnak, odafigyelést igénylő életvitelnek. Az érintettek sokkal többek, mint egy pumpa, egy pen, egy cukormérő. Petra rengeteget tett már azért, hogy a különleges gyerekeket tisztábban lássuk, hálás vagyok neki, hogy ezúttal a cukorbetegséggel foglalkozik."
Ling-Balogh Erna, kiadóvezető, az Amikor beüt a cukor című regény szerzője
"Egy történet Botiról és egy barátságról, ami sok diabéteszes gyereknek hiányzik. Ez a könyv segít, hogy a diabéteszes kicsik ne érezzék magukat egyedül. Boti történetén keresztül egy olyan világ tárul eléjük, amit ők is megélnek nap mint nap. Mert Boti nem csak egy mesehős. Ő egy barát, aki pontosan tudja, milyen érzés odafigyelni, néha elfáradni. És éppen ezért tud erőt adni: mert megmutatja, hogy ezek az érzések természetesek - és nem kell velük egyedül megküzdeni.
Ez a könyv ugyanakkor azoknak is szól, akik nem diabéteszesek. Segít közelebb kerülni egymáshoz, megérteni a különbségeket, és elfogadni, hogy mindenki egy kicsit másképp működik."
Balogh Zsuzsa, a Nyír-Diabet Egyesület elnöke

